Ata vodhën një makinë në jug, shkaktuan një aksident në Veri, dhe policia kontrolloi banesën e tyre

Pjesëtarët e Policisë së Kosovës bastisën banesën në Mitrovicë të Kosovës, ku dyshohet se jetonin përkohësisht dy persona me kombësi shqiptare nga Vushtrria, të cilët sot vodhën një veturë në Mitrovicën e Jugut, dhe më pas shkaktuan një aksident trafiku në Zveçan.

16.09.2020 - 18:52
119600789 329636718463214 6842629714389860933 n

Sot, rreth orës 3 pasdite, afër rrethrrotullimit në Zveçan, ndodhi një aksident trafiku në të cilin ishin përfshirë dy vetura, u konfirmua për KoSSev nga Policia e Kosovës.

Aksidenti u shkaktua nga një BMW X5 me targa të huaja, e raportuar më parë e vjedhur në Mitrovicën e Jugut, e drejtuar nga dy shqiptarë nga Vushtrria me inicialet B. G. (1997) dhe O. E. (1991), konfirmoi më parë Policia e Kosovës për KoSSev.

Këta persona më pas u arrestuan dhe u dërguan në ambientet e stacionit policor të Zveçanit.

Në ndërkohë, siç konfirmoi zëvendës komandanti i Policisë së Kosovës për rajonin e Veriut, Besim Hoti, për KoSSev, banesa në Kosovska Mitrovica u kontrollua, dhe dyshohet se ajo ishte marrë me qira nga të dyshuarit për vjedhje të një makine dhe shkaktim të një aksidenti trafiku.

Kërkimi u krye nga pjesëtarët e Policisë së Kosovës në stacionet policore Zveçan dhe Kosovska Mitrovica të cilët po punojnë për këtë rast, të shoqëruar nga një njësi ndërhyrëse, si një nga veprimet shoqëruese.

Siç zbulon jozyrtarisht KoSSev, kërkimi u krye në ndërtesën "Rio" në Kosovska Mitrovica.

Burimi: Kossev

Pax logo Logo projekta Nsi logo