Lajme

153286100 2539698469668795 8193055296566420725 n

Një person tjetër i infektuar me virusin korona në zonat serbe në Kosovë

Sipas të dhënave të fundit, një rast i ri i infektimit me virusin korona është regjistruar në komunitetet serbe në Kosovë, njoftoi sot Shtabi i Krizave të Komunës së Mitrovicës Veriore.

27.07.2021 - 10:02
Vatrogasci

Ka filluar puna për një stacion të ri zjarrfikës në Zitkovac

Punimet në ndërtimin e stacionit të ri zjarrfikës Zvečan filluan dje në Kovitkovac, në vendin e ish-sallës së prodhimit.

22.07.2021 - 10:14
Pare dinari

PAGESA E PËRFITIMEVE PËR TË PAPUNËT NË 21 DHE 22 KORRIK

Pagesa e përfitimeve të rregullta të parave të gatshme për personat e papunë për qershorin 2021 do të bëhet në 21 korrik, njoftoi Shërbimi Kombëtar i Punësimit.

21.07.2021 - 08:41
Gropa

U hodh gurthemeli për ndërtimin e një shtëpie për familjen Nesic nga Srbovac

Sot, Ministri i Komuniteteve dhe Kthimit, Goran Rakić, vuri gurin e themelit për ndërtimin e shtëpisë së familjes gjashtë anëtarëshe të Radoje Nešić nga Srbovac në komunën e Zveçanit, duke theksuar se dëshira është që familjet serbe të mbijetojnë në Kosovë.

16.07.2021 - 10:59
Kossev

RHMZ: Alarm portokalli për zonën e Kosovës për shkak të shiut dhe bubullimës

Instituti Republikan Hidrometeorologjik i Serbisë lëshoi ​​një paralajmërim meteorologjik për ditët në vijim, domethënë deri të hënën, për shkak të fatkeqësive të njoftuara afatshkurtra të motit.

16.07.2021 - 10:34
Lephoto

Qeveria e Kosovës ka vendosur të zbutë masat epidemiologjike

Qeveria e Kosovës ka marrë një vendim për zbutjen e masave epidemiologjike, raporton KosovaPress. Kjo do të thotë që nga sot, dasmat, fejesat, ahengjet familjare dhe mbrëmjet e maturës janë të lejuara në Kosovë deri në 1 të mëngjesit.

15.07.2021 - 10:39
2111111111

Akademia ceremoniale shënoi tre dekada të ekzistencës së komunës së Zveçanit

Akademia ceremoniale me rastin e Ditës së Komunës së Zveçanit dhe 30 vjet nga themelimi i saj, u organizua sot në Shtëpinë e Kulturës "Trepça".

13.07.2021 - 12:02
Zvecan3

Spiriç: "Zvecani të mbetet një vend i jetës së sigurt me perspektiva të mira në të ardhmen për të gjitha brezat"

Kryetari i Autoritetit të Përkohshëm të Komunës së Mitrovicës Veriore, Aleksandar Spirić, uroi udhëheqjen lokale dhe qytetarët e Zveçanit për Ditën e Komunës, dhe gjithashtu për festën e Ditës së Shën Pjetrit.

12.07.2021 - 11:54
Petkovic

Petković sot në Zveçan

Drejtori i Zyrës për Kosovë, Petar Petković, do të jetë në Kosovë sot dhe nesër. Vizita do të fillojë në territorin e komunës së Zveçanit.

12.07.2021 - 11:44
Zvecan sada 11

Komuna e Zveçanit po feston 30 vjet ekzistencë

Akademia ceremoniale, e cila fillon në mesditë në Shtëpinë e Kulturës në Zveçan, dhe një seri aktivitetesh, do të shënojnë 30 vjetorin e themelimit të Komunës së Zveçanit.

12.07.2021 - 11:38
Pax logo Logo projekta Nsi logo