Zahtev

Pregled zahteva
Grupa: Saobraćaj
Tip zahteva: Stanje saobraćajnih površina, saobraćajne signalizacije(ulice, trgovi...)
06.10.2018

Na pocetku ulice Kralja Petra sa leve strane kada se ide prema Kosovskoj Mitrovici, gde se nalazi popularna"Plastika" trotaor je u uzasnom stanju a automoboli su parkirani i na trotoaru i na kolovozu tako da je odlazak dece u skolu zbog parkiranih automobila i uzasnog kolovoza nemoguc. Umesto da deci odlazak u skolu i prelazak tih 150-200 metara od "Komove kafane" do skole predstsvlja zadovoljstvo mi smo primorani da ih svakog dana odvozimo u skolu i dovozimo kucu.Zato Vas molim da ne samo meni nego svim roditeljima iz ovog dela Zvecana izadjete u susret i prilagodite ovaj deo puta prilagodite deci, da nam deca bidu sigurna tokom odlaska i dolazka iz skole.Jer su nam deca najvaznija S postovanjem Darko Aksentijevic

Odgovor

08.10.2018

Одељење за урбанизам општине Звечан располаже одговарајућом техничком документацијом за санацију и реконструкцију деонице тротоара описане у пријављеном проблему. У складу са текућим активностима општине Звечан на рекострукцији и санацији одређених делова тротоара и коловоза у улицама у насељу, а посебно и у улици Краља Петра,очекујемо и обезбеђење финансијских средстава за описани део тротоара од релевантних институцијама, са којима општина Звечан сарађује. Све наведене активности се спроводе са циљем стицања услова за безбедно одвијање пешачког саобраћаја у насељу, а посебно деце. Очекујемо скоро решавања наведеног проблема у обостраном интересу. Одељење за урбанизам Општина Звечан

Pax logo Logo projekta Nsi logo